English

Policia marokene sekuestron 1.37 tonë kokainë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia marokene njoftoi sot se ka sekuestruar 1.37 tonë kokainë në Casablanca, raportoi Reuters.

- Advertisement -

Droga ishte fshehur në një ngarkesë peshku të importuar të gjetur në një kompani shpërndarjeje në qytetin më të madh të Marokut, shton deklarata.

Një hetim paraprak tregon se ngarkesa është importuar nga Amerika Latine dhe ka kaluar përmes Spanjës, tha policia marokene, duke shtuar se hetimi nuk ka përfunduar.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?