Protestë kundër Albin Kurtit, fëmijët e dëshmorëve: Mos na shkel në gjak!

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Kryeministër, mos na shkel në gjak! Stop, devijimit të historisë”.

Me këtë moto fëmijët e dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kanë mbajtur të hënën një protestë si revoltë ndaj deklaratave të kryeministrit Albin Kurti për ish-politikanin serb, Olivier Ivanoviç.

Me pankarta ne duar, ata nisën marshin nga sheshi “Zahir Pajaziti” për të përfunduar në sheshin “Skënderbej”, para ndërtesës së qeverisë.

- Advertisement -

Protestuesit akuzuan politikanët për shkelje të gjakut të dëshmorëve, si rasti i fundit që bëri Kurti.

Ata e konsiderojnë këtë ndryshim të historisë e tradhti. Nuk mungoi as kërkesa për dorëheqje.

Në fund protestuesit vendosën pankartat tek hyrja e qeverisë.

Protesta përfundoi e qetë dhe pa incidente, ndërsa u monitorua nga policia e Kosovës. Në protestë janë parë edhe disa deputetë të partive opozitare, kryesisht nga krahu i luftës.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

TË FUNDIT

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

Spahiu: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën dhe që askush s’e thotë

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Allison Guerriero, ish e dashura që denoncoi ish-zyrtarin e FBI Charles Mcgonigal, me...

McGonigal| Spahiu: U godit i përkëdheluri i Perëndimit, Rama dëshmitar në SHBA

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se deklarata e ish-të dashurës së McGonigal,  Allison Guerriero nuk ka vlera juridike, por politike. Në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×