Publikohet kënga zyrtare për Kupën e Botës “Katar 2022”

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ylli i hip hopit, Nicki Minaj, është bashkuar me artistin kolumbian Maluma dhe këngëtaren libaneze Moriam Fares   dhe kanë kënduar këngën zyrtare për  Kupën e Botës në Katar.

Kënga “Tukoh Taka”, pëkthyer Klik klak me tekst në anglisht, spanjisht dhe arabisht, u publikua një ditë më parë dhe është kolona zanore zyrtare e FIFA-s për Kupën e Botës 2022.

Maluma dhe këngëtarja libaneze do të performojnë përpara fansave gjatë ceremonisë së të shtunës një ditë para  hapjes zyrtare të  Kampionatit  në Doha .

- Advertisement -

Sean Paul, J Balvin, Black Eyed Peas janë të tjerë artistë që do të performojnë gjatë eventit.

Artistë si Dua Lipa dhe Shakira kanë refuzuar të marrin pjesë në spektaklin e Kupës së Botës, duke përmendur shkelje të ndryshme të dyshuara të të drejtave të njeriut në Doha.

FIFA njoftoi se po ndalon shitjet e alkoolit në stadiumet e Kupës së Botës përpara ndeshjeve hapëse , duke zemëruar shumë tifozët.

Pijet joalkoolike do të jenë në dispozicion të fansave në të tetë stadiumet që do të presin ndeshjet. Ndërsa ato alkoolike do të mund të konsumohen në të ashtuquajturat “fan zone” dhe pika të tjera mikpritëse.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Burg me 5 yje”- Avokati: Ku po mbahet Naim Murseli, çfarë rrezikon të organizojë

Avokati Tomë Gashi ishte i ftuar këtë të hënë në Euronews Albania, ku hodhi dritë mbi petendimet e qarkulluara në media se ka pasur...

Unaza 750 mijë euro “u zhduk” papritur në hotel, gjendet brenda fshesës me korrent

Vizitorja e një hoteli në Francë kishte denoncuar në polici një vjedhje e cila sipas saj kishte ndodhur në dhomën e hotelit ku po...

Dyshohet se fshehu pasurinë, dërgohet në gjykatë dosja për ish-prokurorin e njohur

Prokuroria e Durrësit ka përfunduar hetimet në lidhje me ish-prokurorin Petrit Fusha. Fusha akuzohet për deklarim të rremë të pasurisë. Dosja në ngarkim të tij...

TË FUNDIT

“Burg me 5 yje”- Avokati: Ku po mbahet Naim Murseli, çfarë rrezikon të organizojë

Avokati Tomë Gashi ishte i ftuar këtë të hënë në Euronews Albania, ku hodhi dritë mbi petendimet e qarkulluara në media se ka pasur...

Unaza 750 mijë euro “u zhduk” papritur në hotel, gjendet brenda fshesës me korrent

Vizitorja e një hoteli në Francë kishte denoncuar në polici një vjedhje e cila sipas saj kishte ndodhur në dhomën e hotelit ku po...

Dyshohet se fshehu pasurinë, dërgohet në gjykatë dosja për ish-prokurorin e njohur

Prokuroria e Durrësit ka përfunduar hetimet në lidhje me ish-prokurorin Petrit Fusha. Fusha akuzohet për deklarim të rremë të pasurisë. Dosja në ngarkim të tij...

Irani akuzon diplomatin suedez të BE-së për komplot me Izraelin

Gjyqësori i Iranit ka akuzuar suedezin Johan Floderus, një diplomat i Bashkimit Evropian (BE) i ndaluar në Iran për më shumë se 600 ditë,...

Vota e emigrantëve/ Diaspora për Shqipërinë e Lirë dorëzon draftin në Kuvend

Lëvizja Diaspora për Shqipërinë e Lirë ka bërë publike nismën dhe kërkon nga klasa politike që të miratojë ndryshimin e Kodit Zgjedhor për të...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×