English

Putin bisedë telefonike me kreun e Autoritetit Palestinez

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vladimir Putin ka zhvilluar një bisedë telefonike me kreun e Autoritetit Palestinez, Mahmoud Abbas, mëngjesin e sotëm.

- Advertisement -

Burrat diskutuan mënyrat për të de-përshkallëzuar konfliktin në Gaza si dhe përpjekjet për ndihma humanitare, tha Kremlini.

Ai tha gjithashtu se zoti Abbas ra dakord të vizitonte Rusinë në një datë të mëvonshme.

Rusia dhe presidenti i saj kanë mbështetur fuqishëm Gazën dhe kanë kundërshtuar veprimet ushtarake izraelite në enklavë duke mbështetur zyrtarisht thirrjet për një armëpushim të menjëhershëm në OKB.

Putin akuzoi gjithashtu Izraelin se po mendon taktika të krahasueshme me rrethimin brutal të Leningradit (tani Shën Petersburg) nga Gjermania naziste në Luftën e Dytë Botërore.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×