Putin vuan nga demenca, pretendon ish-agjenti i KGB-së

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një ish-agjent i KGB-së që ka dezertuar për Perëndimin, thotë se rrethi i ngushtë i Presidentit të Rusisë, Vladimir Putin nuk ka informacion mbi gjendjen e tij shëndetësore.

Boris Krapiçkov në një intervistë për ‘The Sun’, shprehet se Putin është bërë paranojak.

Sipas tij, ai dyshon tek çdo kush, përfshirë shërbimin e sigurisë dhe personat e afërt.

- Advertisement -

Për të ruajtur imazhin e një personi të fortë, Karpiçkov thotë se Putin po mban të fshehtë dhe vështirësitë e tij shëndetësore.

“Ai është aq dyshues dhe i fiksuar pas ideve paranojake sa që mund të krahasohet me Stalinin”, shton ish-agjenti.

“Nuk jam doktor por ka shumë shqetësime serioze se Putini vuan nga disa sëmundje që mund të vijnë nga dëmtimet sportive kur ka qenë i ri”, thotë ai.

Sipas Karpçov, presidenti rus është i njohur në rrethin e tij të ngushtë për vëmendjen që u kushton detajeve dhe aftësinë për të kujtuar fytyrat dhe bisedat.

Në vitet e fundit të jetës, Stalini arriti deri aty sa që burgosi dhe një prej doktorëve të tij.

Putin gjithashtu ka nisur të marrë në pyetje dhe doktorët.

Kremlini deri tani i ka mohuar pretendimet për gjendjen shëndetësore të Putinit.

Sekretari për mediat, këmbëngul se ndodhet në gjendje “të shkëlqyer”.

 


1 COMMENT

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

SHBA-BE kërcënojnë Kurtin: O paqe e përhershme, o kthim pas për Kosovën

Albanian Post ka siguruar një dokument disafaqësh që shpjegon me një gjuhë tejet të drejtpërdrejtë, ndarë në sektorë dhe pika konkrete, se çfarë saktësisht...

“Serbia njeh së shpejti Kosovën!” Ja kur arrihet marrëveshja përfundimtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh të nevojshëm krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe, por është i gatshëm për të...

Vrasja e të riut me ngjyrë nga policia rikthen protestat në SHBA

Një ditë pasi autoritetet e Memfisit publikuan videon që implikon katër oficerë policie në rrahjen brutale të një djali me ngjyrë Tire Nichols, valët e...

TË FUNDIT

SHBA-BE kërcënojnë Kurtin: O paqe e përhershme, o kthim pas për Kosovën

Albanian Post ka siguruar një dokument disafaqësh që shpjegon me një gjuhë tejet të drejtpërdrejtë, ndarë në sektorë dhe pika konkrete, se çfarë saktësisht...

“Serbia njeh së shpejti Kosovën!” Ja kur arrihet marrëveshja përfundimtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh të nevojshëm krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe, por është i gatshëm për të...

Vrasja e të riut me ngjyrë nga policia rikthen protestat në SHBA

Një ditë pasi autoritetet e Memfisit publikuan videon që implikon katër oficerë policie në rrahjen brutale të një djali me ngjyrë Tire Nichols, valët e...

Donald Trump nis fushatën, mohon humbjen në 2020: Jam presidenti që mund të fitojë

Njoftimi i Donald Trump se ai do të kandidojë për president të SHBA-së në vitin 2024 nuk ishte vetëm një dëshirë apo një dredhi...

Izrael, protesta kundër ndryshimeve që mund të dobësojnë sistemin gjyqësor

Për të katërtën javë rresht, dhjetëra mijëra izraelitë protestuan në të gjithë vendin kundër qeverisë. Demonstruesit mbanin në duar flamuj dhe brohorisnin "Jo diktaturës" dhe "Duam demokraci". Protesta...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×