Qëlloi me karrige drejt policisë, arrestohet shqiptari. I gjendet kokainë në shtëpi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një 23-vjeçar me origjinë shqiptare është arrestuar në qytetin e Ternit në Itali. Ai u arrestua pasi gjatë një kontrolli në shtëpinë e tij, ai ka filluar të sulmojë karbainierët italianë duke u gjuajtur fillimisht me karrige e më pas me sende të tjera, pasi në shtëpi fshihte një sasi prej 51 gramë kokaine.

Të gjendur në këtë situatë policët përdorën pistoletën taser,  armë e përdorur për mbrojtje e cila elektrizoi dhe e mbajti të qetë 23-vjeçarin.

E gjithë ngjarja kishte nisur kur, karabinierët, gjatë një shërbimi të zakonshëm të kontrollit rrugor në Via Montegrappa, urdhëruan ndalimin e një makine Nissan Pixo të drejtuar nga një i ri shqiptar, i cili ishte pa leje drejtimi dhe dokumente të tjera identifikimi. Kjo ishte arsyeja se pse ata e shoqëruan të riun në shtëpi, ku u përballën edhe me sjelljen agresive të

- Advertisement -

Sipas mediave italiane 23-vjeçari me origjinë shqiptare u dërgua në paraburgim e ndaj tij është kërkuar masa e arrestit me burg për akuzat e trafikimit të drogës, dhunim dhe shfaqje rezistence ndaj zyrtarit publik.

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×