English

Rama kthehet në Tiranë pas kongresit “frymëzues” në Berlin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një kongres frymëzues, kështu e ka cilësuar kryeministri Edi Rama, kongresin e Berlinit, ndërsa konfirmoi se po kthehet në Tiranë për përgatitjet e fundit të dialogut që do të nisin javën tjetër në bashkitë e Shqipërisë.

- Advertisement -

“Të bashkuar jo të ndarë për përballjen me inflacionin e luftës, mbrojtjen e familjeve e bizneseve nga rritja e çmimit të energjisë, buxhetin e ri 2023 dhe mburojën sociale të vitit të ardhshëm, për të djathtën e rublave medoemos, si edhe për ecurinë e qeverisjes vendore së bashku me ambiciet e mandatit të ri për bashkitë,” – shkroi Rama.

Në fjalën e tij në Kongresin e Partive Socialiste Europiane në Berlin u ndal edhe tek largimi i të rinjve jashtë vendit, duke e akuzuar Bashkimin Europain për standard të dyfishtë.

Rama nënvizoi se po Bashkimi Europian po merr nga vendet e varfra vetëm njerëz të kualifikuar, por sipas tij nuk mund të funksionojë vetëm në këtë formë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×