Rama s’ka ndikim te elektorati i Turqisë. Brahaj: Erdogan më i fuqishëm në Shqipëri

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Sokol Brahaj, komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama, i cili doli hapur në mbështetje të presidentit Rexhep Tajip Erdogan.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se Rama nuk ka ndonjë ndikim tek elektorati në Turqi, ndryshe nga Erdogan në Shqipëri.

“Rama nuk ka një elektorat të vetin në Turqi. Rama ka vetëm 3-4 biznesmenë që i ka shokë të vet këtu dhe kaq. Rama nuk është se ka rol tek diaspora shqiptare. Turqia ka qenë gjithmonë pranë nesh, dhe Rama i ka kthyer qokën”- tha ai.

- Advertisement -

Në të njëjtën ditë me Shqipërinë dhe Turqia zhvillon zgjedhjet presidenciale.

Kreu i qeverisë sonë Edi Rama nëpërmjet një video –mesazhi ka dalë hapur në mbështetje presidentit turk Recep Tayyip Erdogan.

Ai e ka cilësuar Erdogan si një mik i mirë i shqiptarëve në kohë të vështira si tërmeti apo edhe pandemia. Rama shtoi se me presidentin Erdogan në krye, Turqia mbështeti vendin tonë në tërmetin e nëntorit ndërsa njohu dhe Kosovën si shtet i pavarur.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Lëvizjet e ushtrisë serbe drejt vijës kufitare me Kosovën, reagon qeveria Kurti

Qeveria e Kosovës përmes një komunikate, të shtunën, ka treguar se lëvizjet e ushtrisë serbe në drejtim të Kosovës janë bërë në tri drejtime,...

Gjendet tjetër sasi e konsiderueshme armatimesh në veri të Kosovës

Policia e Kosovës ka njoftuar këtë të shtunë se ka gjetur një tjetër sasi të konsiderueshme armatimi në zonën që përfshin fshatin Brezne -...

Gjermania thirrje Serbisë: Tërhiqni trupat nga kufiri i Kosovës, pa vonesa

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock, i ka bërë thirrje Serbisë që të reduktojë pa vonesa trupat ushtarake të dislokuara në afërsi të...

TË FUNDIT

Lëvizjet e ushtrisë serbe drejt vijës kufitare me Kosovën, reagon qeveria Kurti

Qeveria e Kosovës përmes një komunikate, të shtunën, ka treguar se lëvizjet e ushtrisë serbe në drejtim të Kosovës janë bërë në tri drejtime,...

Gjendet tjetër sasi e konsiderueshme armatimesh në veri të Kosovës

Policia e Kosovës ka njoftuar këtë të shtunë se ka gjetur një tjetër sasi të konsiderueshme armatimi në zonën që përfshin fshatin Brezne -...

Gjermania thirrje Serbisë: Tërhiqni trupat nga kufiri i Kosovës, pa vonesa

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock, i ka bërë thirrje Serbisë që të reduktojë pa vonesa trupat ushtarake të dislokuara në afërsi të...

Chelsea synon Osimhen në janar, vështirësohet situata për Brojën

Ngjarja e fundit e regjistruar tek skuadra e Napolit ka krisur marrëdhënien me sulmuesin Victor Osimhen, ndërsa ky i fundit kërkohet me ngulm nga...

“Naiv kush e beson” Gazeta gjermane: Vuçiç po ndjek mësimet e marra nga Millosheviçi

Gazeta prestigjioze gjermane, “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” ka publikuar një shkrim në lidhje me situatën në Veri të Kosovës të titulluar “Lojëra serbe”. Në analizën e...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×