English

Rebelimi në Rusi, Ministria e Jashtme jep njoftimin e rëndësishëm

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka shpërndarë një njoftim të rëndësishëm për qytetarët shqiptarë që ndodhen në Rusi. Duke u nisur nga zhvillimet që po ndodhin në Federatën Ruse me rebelimin e mercenarëve të Wagner, Ministria e Jashtme informon qytetarët shqiptarë të kontaktojnë amabsadën në Moskë në rast të problematikave.

- Advertisement -

Gjithashtu në njoftim bëhet me dije se Tirana zyrtare po ndjek në vijimësi zhvillimet dhe është në komunikim të vazhdueshëm me partnerët mbi reagimet e mundshme.

NJOFTIMI I MEPJ:

Këshilla udhëtimi për shtetasit e Republikës së Shqipërisë për situatën në Rusi.

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme – Republika e Shqipërisë po ndjek në vijimesi zhvillimet në Federatën Ruse dhe është në komunikim të vazhdueshëm me partnerët dhe aleatët tanë, mbi reagimet e mundshme.

Të gjithë shtetasit e Republikës së Shqipërisë që aktualisht gjenden në Federatën Ruse mund të kontaktojnë Ambasadën e RSH-së në Moskë:

+7 495 982-38 52 05 (3);

+ 7 929 968 05 38;

:embassy.moscoë@mfa.gov.al

Gjithashtu, të gjithë shtetasit e Republikës së Shqipërisë në Federatën Ruse mund të kontaktojnë drejtpërdrejt me Ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme në adresën: [email protected].

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?