English

Rikthehet normaliteti në Vlorë, mjetet lundruese dalin çdo ditë në det

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në gjirin e Vlorës është rikthyer normaliteti përsa i përket mjeteve lundruese. Skafet familjare apo turistike janë duke dalë çdo ditë në det.

- Advertisement -

Kontrollet e shtuara të policisë kufitare janë përshëndetur nga ana e skafistëve, kryesisht ata që këto mjete i përdorin për shëtitje turistike.

Monitorimi i policisë, përveç zbatimit të rregullave të lundrimit, penalizon edhe konkurencën e paligjshme, apo ata që abuzonin me numrin e turistëve në mjet.

“Po na ndihmon shumë shteti, kontrollet vazhdojnë. Thjesht dokumentacioni dhe numri i pasagjerëve për ata që kanë licensë.

Kam një gomone e cila është me dokumentacion të rregullt. Përsa i përket kontrolleve, kemi pasur kontrolle çdo ditë për kapacitete të personave”, shprehen disa prej pronarëve të mjeteve lundruese.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×