izraeli

Izraeli lëshoi ​​një version të ri të satelitit të tij spiun Ofek 

Izraeli ka lëshuar një version të ri të satelitit të tij spiun Ofek dhe tha se do të përmirësojë mbikëqyrjen me...

Izraeli përballet me protestat më të mëdha në histori kundër ndryshimeve në gjyqësor

Qindra mijëra izraelitë kanë protestuar kundër planeve të qeverisë për të rishikuar sistemin gjyqësor. Sipas organizatorëve këto janë protestat më të...

Izraeli akuzoi Iranin për sulm kamikaz me dron në një cisternë nafte

Izraeli akuzoi sot Iranin për kryerjen e një sulmi me dron kamikaz në një cisternë nafte në brigjet e Omanit, raportoi...

Izraeli zbulon se përdori dronë për sulme në Rripin e Gazës 

Izraeli zbuloi sot atë që ka qenë një sekret i hapur për dy dekada, se Tel Avivi ka përdorur dronë jo...

SHBA paralajmëron Iranin: Nuk do të hezitojmë të mbrojmë partnerët

Uashingtoni shprehu shqetësimin për kërcënimet e Iranit ndaj Arabisë Saudite dhe i tha Teheranit se SHBA nuk do të hezitojë të...

Reja: Golin e barazimit ia dhuruam Izraelit në pjatë të argjendtë

Trajneri i kombëtares, Edi Reja ka folur pas humbjes së Shqipërisë ndaj Izraelin me rezultatin 1-2, në ndeshjen e zhvilluar në...

Rusia i kërkon falje Izraelit për deklaratat se Hitleri kishte gjak hebre

Është presidenti Vladimir Putin ai i cili 'korrigjon' gabimin e ministrit të Jashtëm rus Sergei Lavrov që u shpreh se Hitler...

Deklarata e Lavrovit se Hitleri kishte gjak hebre zemëron Izraelin

Ministri i Jashtëm rus, Sergey Lavrov tha gjatë fundjavës se diktatori nazist Adolf Hitler kishte gjak hebre, duke shkaktuar një reagim...

Putin takon kryeministrin izraelit në Moskë

Presidenti rus Vladimir Putin dhe kryeministri i Izraelit Naftali Bennett janë takuar të shtunën në Moskë. Takimi ka zgjatur rreth tre orë,...