bruksel

Ministrja Krifca në Bruksel: Angazhim maksimal për përthithjen e fondeve të BE-së

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Frida Krifca, zhvilloi në Bruksel takimin me Komisionerin e Bashkimit Evropian Z. Janusz Wojciechowski, ku...

Drejtoresha e AKSHI-t, në Bruksel: Rruga e digjitalizimit, e pandërprerë e pakthim

Agjenda digjitale në Shqipëri, transformimi i shërbimeve publike që ka ndryshuar një herë e përgjithmonë mendësinë e qytetarëve, marrëdhënien e administratës...

​Takimi në Bruksel, Osmani: Janë pranuar edhe disa propozime jo të lehta

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani thotë se në takimin e djeshëm në Bruksel janë pranuar edhe disa propozime jo të lehta,...

Takimi Kurti-Vuçiç në Bruksel, qeveria e Kosovës zbardh detaje: Ja çfarë u ra dakord

Qeveria e Kosovës ka zbuluar detaje në lidhje me takimin e të hënës në Bruksel mes kryeministrit Albin Kurtit dhe presidentit...

Kurti dhe Vuçiç takohen në Bruksel më 27 shkurt

Më 27 shkurt do të zhvillohet takimi në nivel të lartë mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë,...

Daçiç: Uashingtoni dhe Brukseli i dinë vijat e kuqe të Serbisë

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç deklaroi se Uashingtoni dhe Brukseli e dinë se cilat janë vijat e kuqe...

Brukseli prezanton anti-planin kundër subvencioneve të SHBA

Komisioni Evropian ka prezantuar propozimet për nxitjen e konkurrencës në industrinë evropiane me zero emetime dhe për mbështetjen e tranzicionit drejt...

Zgjerohet skandali i korrupsionit në Bruksel, u hiqet mandati dy euro-deputetëve

Në Bruksel sa vjen e zgjerohet skandali i korrupsionit. Duke premtuar ndëshkimin e përgjegjësve, kryetarja e Parlamentit Europian ka ndërmarrë lëvizjet...

“Po përballemi me kërcënime”, deklarata e fortë e Borrell: Të investojmë në armatime

Lufta e Rusisë ndaj Ukrainës ka vënë në krizë rezervat e armëve të BE-së, tha të enjten shefi i politikës së...

Abazoviç: BE të mbajë derën hapur për vendet e BP ose të gjithë do humbasim

Në sesionin e diskutimit rreth Samitit BE-Ballkani Perëndimor në Bruksel, Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviç në fjalën e tij...

Brukseli kundër politikave të Uashingtonit për energjinë e gjelbër

Joe Biden dëshiron ta shohë vetveten si kampion të zhvillimit industrial amerikan dhe si një mbrojtës të interesave amerikane. Por kjo...

Humbja e Belgjikës ndaj Marokut, të rinjtë i ‘vënë zjarrin’ Brukselit

Dhuna shpërtheu në Bruksel pas fitores 2-0 të Marokut ndaj Belgjikës, në ndeshjen e vlefshme për Kupën e Botës. Rreth 150 persona...

Vuçiç: Fitore e vogël taktike në Bruksel, pritet presion më i madh

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se marrëveshja e arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për targat është një...

Kurti për takimin me Vuçiçin në Bruksel: Shkova për marrëveshjen finale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti foli në lidhje me takimin që pati në Bruksel me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ndërmjetësuar...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen sot në Bruksel për targat

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç do të takohen këtë të mërkurë në Bruksel, për të diskutuar...

Kalon në Bruksel propozimi për liberalizimin e vizave për Kosovën në janar të 2024-s

Përfaqësues të vendeve anëtare të BE-së u pajtuan me propozimin që liberalizimi i vizave për Kosovën të hyjë në fuqi më...