Ronaldo dështon pa lënë gjurmë, Al Nassr eliminohet nga Superkupa

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kristiano Ronaldo e ka nisur jo mirë aventurën e tij në Arabinë Saudite. Skuadra e Al Nasër është eleminuar nga Superkupa në fazën gjysmëfinale. Portugezi ishte pjesë e formacionit titullar ku luajti për 90 minuta, por pa mundur të lërë gjurmë.

Kundërshtarët e Al Itihad zhvilluan një paraqitje të mirë, duke gjetur 3 herë rrugën e rrjetës, kundrejt një goli të shënuar nga Al Nasër. Romarinjo dhe Hamdallah shënuan për vendësit, ndërsa Taliska ngushtoi diferencën e golave. Shanketi vulosi fitoren 3-1, me skuadrën e Al Itihad që në finalë përballet me Al Feiha. Këta të fundit mposhtën minimalisht Al Hilalin, ndërsa goli u shënua nga Paulinjo.

Kapiteni i Al Nasër, Kristiano Ronaldo u përball dhe me thirrje të shumta të tifozërisë në drejtim të tij, të cilët përmendnin emrin e Lionel Messit. Portugezi u vlerësua me notën 6.9 nga SOFASKOR, ndërkohë dy lojtarët më të vlerësuar ishin Luiz Gustavo dhe Abdullah Alkaibari. Ky ishte trofeu i dytë i humbur për Ronaldon, pas atij në përballjen e luksit me PSG, ndërkohë që menjëherë kanë nisur kritikat.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

TË FUNDIT

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

“Po pengon implementimin e marrëveshjes që firmosi vetë”, Lushaku kritikon Kurtin

Jehona Lushaku ishte këtë të diel e ftuar në një lidhje direkte për emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth tensioneve të...

“Kryetarin e komunës e ngujuan në zyrë”, Krasniqi ngre pyetjen: A ja vlen përplasja

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ngriti këtë të diel disa pikëpyetje në emisionin “Review” sa i takon situatës së krijuar në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×