English

Rrëzohet helikopteri i policisë në jug të Turqisë, 2 të vdekur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy pjesëtarë të policisë u vranë dhe një u plagos kur një helikopter policie u rrëzua në jug të Turqisë, njoftoi ministri i Brendshëm Ali Jerlikaya.

- Advertisement -

Jerlikaja deklaroi në rrjetin social X se helikopteri u ngrit dje nga aeroporti në Hatay, se po fluturonte për në Gaziantep dhe se ka humbur kontaktin në orën 22:49 me orën lokale.

Avioni u rrëzua pranë fshatit Kartal në rrethin Nurdagi të Gaziantepit, shtoi ministri turk, pa specifikuar shkakun e rrëzimit të helikopterit.

Policia e plagosur është shtruar në spital, raporton Reuters deklarata e ministrit turk të Shëndetësisë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?