English

Rritje e ndjeshme, fushata e Trump mblodhi 15 milionë dollarë në mars

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Fushata e kandidatit republikan për president Donald Trump tha të shtunën se mblodhi 15 milionë dollarë në mars, një rritje e konsiderueshme nga muajin e kaluar.

- Advertisement -

Trump ka mbetur prapa presidentit demokrat Joseph Biden në mbledhjen e fondeve për fushatën presidenciale dhe zgjedhjet presidenciale të 5 nëntorit, raporton Reuters.

Donald Trump kishte njoftuar më parë se kishte mbledhur pothuajse 11 milionë dollarë në shkurt të këtij viti.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?