English

Rusia nis ofensivën masive, raketat bombardojnë Zaporizhzhian

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

AFP raporton se ushtria ruse ka nisur një ofensivë masive në rajonin e Zaporizhzhias në juglindje të Ukrainës .

- Advertisement -

Forcat ruse pretenduan se kishin marrë “linja dhe pozicione më të favorshme” gjatë sulmit.

Rajoni ka qenë skenë e luftimeve intensive gjatë javëve të fundit. Guvernatori, Oleksandr Starukh, tha se forcat ruse kishin nisur më shumë se 160 sulme granatime gjatë natës.

Përmes një postimi në Telegram ai tha se 21 qytete ishin shënjestruar gjatë ofensivës.

Starukh njofton se si pasojë e sulmeve një grua u vra dhe dy persona të tjerë u plagosën.

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×