Rusia lëshoi ​​më shumë se 300 raketa ajrore kundër Ukrainës në muajin maj

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rusia lëshoi ​​më shumë se 300 raketa ajrore kundër Ukrainës gjatë muajit maj, sipas Ministrisë së Mbrojtjes.

“Rusia ka të ngjarë të lëshojë kaq shumë OWA-UAV në një përpjekje për të detyruar Ukrainën të lëshojë stoqe raketash të vlefshme dhe të avancuara të mbrojtjes ajrore,” tha Ministria e Mbrojtjes.

Ukraina neutralizoi të paktën 90% të raketave ruse duke përdorur armë të vjetra dhe më të lira të mbrojtjes ajrore dhe bllokime elektronike.

- Advertisement -

Ministria e Mbrojtjes shtoi gjithashtu se Rusia ka të ngjarë të jetë përpjekur të godasë forcat ukrainase shumë prapa vijës së frontit.

“Megjithatë, Rusia mbetet shumë e paefektshme në goditjen e objektivave të tillë dinamikë në distancë për shkak të proceseve të saj të dobëta të shënjestrimit”, tha ministria.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...

Mentor Kikia zbulon skemën: Paraja e ngrirë në Tiranë që s’po kontrollohet dot

Gazetari Mentor Kikia foli në “Now me Erla Mëhillin” për taksat që vilen nga qeveria si dhe për çmimet e pronave në Tiranë, ku...

‘Ke 20 vjet që veç flet’, Arlind Qori i kthehet ndërtuesve: Shkatërruat Tiranën

Kreu i lëvizjes Bashkë, Arlind Qori debatoi në emisionin Now në Euronews Albania me kreun e shoqatës së ndërtuesve, Erjon Harizi lidhur me numrin...

TË FUNDIT

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...

Mentor Kikia zbulon skemën: Paraja e ngrirë në Tiranë që s’po kontrollohet dot

Gazetari Mentor Kikia foli në “Now me Erla Mëhillin” për taksat që vilen nga qeveria si dhe për çmimet e pronave në Tiranë, ku...

‘Ke 20 vjet që veç flet’, Arlind Qori i kthehet ndërtuesve: Shkatërruat Tiranën

Kreu i lëvizjes Bashkë, Arlind Qori debatoi në emisionin Now në Euronews Albania me kreun e shoqatës së ndërtuesve, Erjon Harizi lidhur me numrin...

Paralajmëron Harizi: Apartamentet në Tiranë do shiten 15 mijë euro më shumë

Kreu i shoqatës së ndërtuesve, Erjon Harizi tha në “Now me Erla Mëhillin” se apartamentet në Tiranë do të shiten 15 mijë euro më...

Kreu i ndërtuesve: Shkoi 3000-4000 euro m2 i apartamentit në ish-Bllok

Kreu i shoqatës së ndërtuesve Erjon Harizi tha në emisionin Now në Euronews Albania se çmimi i apartamenteve në zonën e ish-Bllokut ka arritur...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×