English

Rusia pretendon se shmangu sulmin në urën e Krimesë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë tha të shtunën se forcat e saj shkatërruan tre drone të marinës ukrainase, të cilët do të përdoreshin në një përpjekje për të sulmuar një urë strategjike që lidh Rusinë me Krimenë e pushtuar.

- Advertisement -

Ngjarja detyroi mbylljen e të përkohshme të urës për të tretën herë në më pak se një vit.

Sipas Ministrisë së Mbrojtjes së Rusisë, një dron detar u shkatërrua të premten në mbrëmje dhe dy të tjerë të shtunën në mëngjes,

Një shpërthim në muajin tetor, për të cilin autoritetet ruse thanë se ishte shkaktuar nga një kamion me bombë, la të vdekur tre persona. Një sulm i mëparshëm në korrik, vrau një çift dhe plagosi rëndë vajzën e tyre, ndërsa ura pësoi dëmtime të shumta.

Dy drone ukrainas u rrëzuan gjithashtu në rajonin Belgorod të Rusisë në kufi me Ukrainën, njoftoi Ministria ruse e Mbrojtjes.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?