Rusia refuzon apelin e yllit amerikan të basketbollit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një gjykatë në Rusi ka hedhur poshtë apelin e yllit amerikan të basketbollit, Brittney Griner, kundër dënimit “traumatik” me nëntë vjet burgim.

Ajo është burgosur pas akuzave për posedim të drogës.

Një gjykatë afër Moskës ka mbajtur seancën gjyqësore të 25 tetorit.

- Advertisement -

Fituesja e dyfishtë e medaljeve olimpike, ka kërkuar falje për “gabimin e saj të paqëllimshëm”, duke shtuar se ka qenë “shumë, shumë e stresuar”.

Griner, 32-vjeçare, është dënuar në muajin gusht për kontrabandim dhe posedim të vajit të kanabisit.

Avokati i saj, Alexander Boykov, ka thënë para gjykatës se “asnjë gjykatës, dorën në zemër, nuk do të thotë me sinqeritet se dënimi nëntëvjeçar i Grinerit është në linjë me ligjin penal rus”.

Një diplomat i lartë amerikan, i cili ka marrë pjesë në seancë, e ka konsideruar vendimin si “të tepruar dhe jopropocional”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kurti: Nëse Serbia kalon pandëshkuar, do ta përsërisë krimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka bërë thirrje Kuvendit të Kosovës për sanksionim dhe ndëshkim të Serbisë nga faktori ndërkombëtar për sulmin ndaj...

A do shtoj Shqipëria trupa ushtarakë në Kosovë? Rama: Shikoni filmin Golda

Kryeministri Edi Rama ishte këtë të enjte në një konferencë për mediat, ku i pyetur nëse Shqipëria si vend anëtare e NATO-s do të...

Rama: Për të parandaluar konfliktin, KFOR të marrë në kontroll Veriun sa më parë

Kreu i qeverisë Edi Rama në një dalje për mediat teksa ka folur për situatën në Veri të Kosovës është shprehur se Qeveria e...

TË FUNDIT

Kurti: Nëse Serbia kalon pandëshkuar, do ta përsërisë krimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka bërë thirrje Kuvendit të Kosovës për sanksionim dhe ndëshkim të Serbisë nga faktori ndërkombëtar për sulmin ndaj...

A do shtoj Shqipëria trupa ushtarakë në Kosovë? Rama: Shikoni filmin Golda

Kryeministri Edi Rama ishte këtë të enjte në një konferencë për mediat, ku i pyetur nëse Shqipëria si vend anëtare e NATO-s do të...

Rama: Për të parandaluar konfliktin, KFOR të marrë në kontroll Veriun sa më parë

Kreu i qeverisë Edi Rama në një dalje për mediat teksa ka folur për situatën në Veri të Kosovës është shprehur se Qeveria e...

Propozimi për Asociacionin nga Osmani/ Rama: Hap pozitiv për Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se Kosova duhet që së bashku me Shtetet e Bashkuara të përgatisë draftin për statutin e Asociacionit të...

Rama: Ekziston rreziku për një republikë të KFOR në Veri, duhet diplomaci e mençuri

Kryeministri Edi Rama, mbajti këtë të enjte një konferencë për media ku u ndal tek tensionet në veri të Kosovës. Rama tha se ekziston mundësia...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×