English

‘S’bënte kompromis me tre gjëra’, Ersi Nishani i jep lamtumirën të atit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Djali i Bujar Nishanit përcolli mes lotësh të atin në një ceremoni që u bë sot në nder të tij.

- Advertisement -

Ersi Nishani u shpreh se me vdekjen e tij, familja kishte humbur busullën. Familja, Zoti dhe Atdheu ishin tre gjëra për të cilat Bujar Nishani nuk bënte kompromis.

“Të nderuar personalitete dhe miq të pranishëm u falënderoj për praninë tuaj na keni lehtësuar dhimbjen sado pak. Im atë për tre gjëra nuk bënte kurrë kompromis, familjen, Zotin dhe Atdheun. Familja jonë sot i jep lamtumirën busullës së saj drejtuese, kombi shqiptar i jep lamtumirën një shërbëtori të përulur dhe Zotit i shtohet një engjëll në parajsë. Lamtumirë baba,” – tha Ersi me zërin që i dridhej.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×