English

Scholz: Ka shenja konsensusi në samitin e G20 për luftën në Ukrainë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kancelari gjerman Olaf Scholz tha sot se në takimin e G20 në Bali të Indonezisë ka shenja inkurajuese për të arritur një konsensus sa i takon luftës në Ukrainë.

- Advertisement -

Ai deklaroi se të gjithë bien dakord se lufta nuk është e pranueshme dhe se armët bërthamore nuk duhet të përdoren.

Kur u pyet nga një gazetar për bisedën me ministrin e Jashtëm rus Sergej Lavrov, Scholz nuk dha detaqje.

Scholz, i cili po merr pjesë në samitin e G20 në Bali, theksoi se do të vazhdojë të bisedojë me presidentin rus Vladimir Putin për gjetjen e një zgjidhjeje për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×