Scholz thirrje për paketë të re sanksionesh kundër Iranit 

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kancelari gjerman Olaf Scholz tha sot se pro miratimit të një pakete të re sanksionesh të BE-së kundër Iranit javën e ardhshme.

“Ne duam të vazhdojmë të rrisim presionin ndaj Gardës Revolucionare të Iranit dhe udhëheqjes politike”, tha Scholz në një video të postuar në Twitter.

BE-ja vendosi sanksione ndaj Iranit më 20 tetor për eksportimin e dronëve iranianë në Rusi.

- Advertisement -

SHBA-ja, OKB-ja dhe BE-ja vendosën më parë sanksione ndaj Iranit me qëllim inkurajimin e Teheranit për t’u kthyer në bisedimet për programin e tij bërthamor.

Vendet perëndimore besojnë se ky program mund të lejojë Iranin të prodhojë një bombë atomike.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Euro 2024| Trajneri i Kombëtares: Duhet të luftojmë për një vend në Gjermani

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo, mbajti këtë të hënë një konferencë për media, ku u ndal tek dy ndeshjet kualifikuese që Shqipëria do të...

Situata e qetë në veri të Kosovës, KFOR-i heq disa tela me gjemba në Zveçan

Pjesëtarë të misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR, kanë hequr një pjesë të telave me gjemba që i kishin vendosur ditë më parë, për...

“S’ka as vjedhje, as fshehje”, flet avokati i agjentes së postës: Do shkojmë në Apel

Gjykata e Korçës caktoi masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online...

TË FUNDIT

Euro 2024| Trajneri i Kombëtares: Duhet të luftojmë për një vend në Gjermani

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo, mbajti këtë të hënë një konferencë për media, ku u ndal tek dy ndeshjet kualifikuese që Shqipëria do të...

Situata e qetë në veri të Kosovës, KFOR-i heq disa tela me gjemba në Zveçan

Pjesëtarë të misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR, kanë hequr një pjesë të telave me gjemba që i kishin vendosur ditë më parë, për...

“S’ka as vjedhje, as fshehje”, flet avokati i agjentes së postës: Do shkojmë në Apel

Gjykata e Korçës caktoi masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online...

Noka denoncon me foto shkeljet zgjedhore në Kuvend: Operatorët falanga kriminale

Deputeti Flamur Noka, në fjalën e tij që ka mbajtur ditën e sotme në Kuvend ka denoncuar shkeljet që janë bërë në zgjedhjet lokale. Nëpërmjet...

Sarrazin zbulon çfarë i tha Kurtit në kulmin e tensioneve në Veri

I dërguari i Posaçëm i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, ka zbuluar gjatë një interviste për mediat e huaja bisedën që ai pati...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×