Sekuestrohen armë zjarri, municion luftarak dhe kanabis, 2 të arrestuar në Fier

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy persona janë arrestuar ditën e sotme në Fier pasi janë kapur me armë zjarri dhe lëndë narkotike, kanabis.

Policia bën me dije se në kuadër të operacionit të koduar “Territori”, është arrëstuar 18-vjeçari i identifikuar si O.L pasi është kapur me një armë zjarri, municion luftarak dhe kanabis të ndarë në doza.

Po ashtu në kuadër të këtij operacioni në pranga ka rënë dhe 20-vjeçari A.C i cili u kap duke drejtuar automjetin, pa leje drejtimi. Gjatë kontrollit, 20-vjeçarit iu gjet dhe iu sekuestrua një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa, e ndarë në doza. Në vijim të verifikimeve, rezultoi se i riu kishte thyer masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, të caktuar nga Gjykata e Fierit, për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve.

- Advertisement -

Policia në finalizim të këtij operacioni sekuestroi  një armë zjarri (pistoletë), municion luftarak dhe sasi lënde narkotike kanabis,

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“CIA të nisë hetimet”- Deputeti i PDK: Ka sinkronizim Kurti-Vuçiç- BE për dialogun

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha, ishte i ftuar këtë të shtunë në Euronews Albania, ku foli në lidhje me dështimin e...

“Dritani i shërbeu kombit”, Dilaver Goxhaj: Im bir nuk kërkon mëshirë, por drejtësi

Babai i Dritan Goxhaj, ish-gjenerali Dilaver Goxhaj tha na një intervistë për Euronews Albania se djali i tij i cili ka luftuar në dy...

Pritet certifikimi i dronëve “taksi” për njerëzit gjatë Lojërave Olimpike 2024

Një shërbim taksi ajror elektrik do të nisë gjatë Lojërave Olimpike 2024. Por si do të duket në të vërtetë udhëtimi? "Fillimisht do të bëni...

TË FUNDIT

“CIA të nisë hetimet”- Deputeti i PDK: Ka sinkronizim Kurti-Vuçiç- BE për dialogun

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha, ishte i ftuar këtë të shtunë në Euronews Albania, ku foli në lidhje me dështimin e...

“Dritani i shërbeu kombit”, Dilaver Goxhaj: Im bir nuk kërkon mëshirë, por drejtësi

Babai i Dritan Goxhaj, ish-gjenerali Dilaver Goxhaj tha na një intervistë për Euronews Albania se djali i tij i cili ka luftuar në dy...

Pritet certifikimi i dronëve “taksi” për njerëzit gjatë Lojërave Olimpike 2024

Një shërbim taksi ajror elektrik do të nisë gjatë Lojërave Olimpike 2024. Por si do të duket në të vërtetë udhëtimi? "Fillimisht do të bëni...

“Fyerje ndaj kombit shqiptar”, Goxhaj: 82 deputetë votuan pro gjykatës speciale

Ish-gjenerali Dilaver Goxhaj, i ati i Dritan Goxhajt, për të cilin Gjykata e Tiranës ka marrë vendimin ta ekstradojë në gjykatën e Hagës ishte...

Flet babi i Dritan Goxhaj: Është i qetë, i bindur që nuk do të ekstradohet

Ish-gjenerali Dilaver Goxhaj, ka folur në Euronews Albania në lidhje me arrestimin e djalit të tij, Dritan Goxhaj, me urdhër të Gjykatës Speciale në...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×