English

Shkon në 11 numri i viktimave të djegur në një shtëpi pushimi në Francë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të paktën 11 persona humbën jetën sot në një zjarr që përfshiu një resort për personat me aftësi të kufizuara në Francën lindore, thanë zyrtarët.

- Advertisement -

Zjarri ka rënë mëngjesin e të mërkurës rreth orës 06:30, ndërsa personat me aftësi të kufizuara që ishin me pushime dhe kujdestarët e tyre po flinin në një ndërtesë dykatëshe në qytetin Vincenheim, rreth 70 kilometra në jug të Strasburgut.

Kryeministrja franceze Elisabeth Borb vizitoi vendin e zjarrit, sipas Reuters.

Gjatë verës, resorti u mor me qira nga dy organizata bamirëse, të cilat kujdesen për personat me aftësi të kufizuara në të mësuar, sipas mediave lokale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?