Shpërndante kokainë natën e Vitit të Ri, arrestohet në flagrancë 20-vjeçari shqiptar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një 20-vjeçar shqiptar është arrestuar natën e ndërrimit të viteve në qytezën e Fidenzas në Itali. I riu u ndalua nga karbinierët për posedim të kokainës me qëllim shitjen e saj.

20-vjeçari rezulton një emër i njohur nga autoritetet në Itali, pasi u ndalua me të njëjtën akuzë në fillim të dhjetorit të kaluar. Ai u vu re në mbrëmjen e vonë të 31 dhjetorit duke drejtuar të njëjtën makinë të kontrolluar më parë, teksa kishte mbërritur në qendër të qytetit i vetëm.

Të alarmuar nga mënyra e drejtimit të makinës, karabinierët e ndoqën me maturi, duke kërkuar mbështetje edhe nga kolegët me rroba civile.

- Advertisement -

Më tej duke patur dyshime mbi sjelljen e subjektit, i cili endej pa një destinacion të caktuar nëpër rrugët e qytetit dhe duke folur  vazhdimisht në telefon, karabinierët vendosën ta ndalonin dhe ta kontrollonin.

Njëzet vjeçari, duke qenë se në fillim të dhjetorit kishte fshehur disa doza kokainë brenda çakmakut, iu nënshtrua sërish një kontrolli. Kësaj radhe atij iu gjet një zarf me 500 euro dhe me 22 doza kokainë.

Karabinierët e arrestuan me akuzën e posedimit të lëndëve narkotike, me qëllim tregtimin e tyre.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari: Edhe 1 mijë Adem Jasharë po të ishin, Kosova do ishte territor i Serbisë

Gazetari Albi Xhunga tha në “Now me Erla Mëhillin” se edhe 1 mijë Adem Jasharë po të ishin, Kosova do të ishte territor i...

“SHBA është me ne”, Bido: Si mund të fitojmë ndaj Serbisë si shqiptarë të bashkuar

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido tha në emisionin Now në Euronews Albania se deklaratat e DASH kanë qenë të qarta dhe kambanë...

VIDEO| Autobusi që shpërtheu në flakë në Itali me turistë, të paktën 21 viktima

Një autobus ka dalë nga rruga dhe ka rënë nga një lartësi të paktën 10 metra mbi shinat e një hekurudhe në Mestre, një...

TË FUNDIT

Gazetari: Edhe 1 mijë Adem Jasharë po të ishin, Kosova do ishte territor i Serbisë

Gazetari Albi Xhunga tha në “Now me Erla Mëhillin” se edhe 1 mijë Adem Jasharë po të ishin, Kosova do të ishte territor i...

“SHBA është me ne”, Bido: Si mund të fitojmë ndaj Serbisë si shqiptarë të bashkuar

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido tha në emisionin Now në Euronews Albania se deklaratat e DASH kanë qenë të qarta dhe kambanë...

VIDEO| Autobusi që shpërtheu në flakë në Itali me turistë, të paktën 21 viktima

Një autobus ka dalë nga rruga dhe ka rënë nga një lartësi të paktën 10 metra mbi shinat e një hekurudhe në Mestre, një...

Politikani i opozitës serbe: E njohim Kosovën si shtet të pavarur, Vuçiç kriminel

Politikani i opozitës serbe, Nikola Sanduloviç deklaroi për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se ata e njohin Kosovën si shtet të pavarur,...

Analisti: Ja plani i Vuçiçit për të shpëtuar të tmerrshmin Radoiçiç

Analisti Neritan Alibali tha në emisionin Now në Euronews Albania se duke e arrestuar, Serbia po e mbron Milan Radoiçiç. Alibali u shpreh se me...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×