“Shtëpi bari” me vlerë mijëra paund, arrestohet 31-vjeçari shqiptar në Britani

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

31-vjeçari shqiptar Lavdim Jukupi është arrestuar në Britani pasi është kapur brenda “shtëpisë së barit” me vlerë mijëra paund.

Mediat e huaja bëjnë me dije se shqiptari u arrestua pasi një person u ankua tek autoritetet për erën e fortë të kanabisit.

Policia gjatë kontrolleve në pronë në Hall Street, kanë gjetur rreth 44 bimë që kapin një vlerë prej 16,500 paund, ndërsa vlera e tij për shitje shkon në rreth 21,000 paund.

- Advertisement -

31-vjeçari shqiptar Lavdim Jukupi u arrestua gjatë përpjekjes së tij për t’i shpëtuar prangave të policisë. I riu shqiptar është akuzuar për kultivim të kanabisit, ndërsa ndaj tij pritet të vendoset edhe masa.

“Rritja e kanabisit përbën një rrezik vërtet serioz për komunitetet tona dhe unë dua të falënderoj të gjithë për punën që kanë bërë,”  tha oficeri James Boëler, i cili drejton ekipin e policisë lokale në Alfreton.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Detyra shtëpie me ChatGPT, mësuesit: Po shkatërrohet mendimi kreativ i fëmijëve

Inteligjenca Artificiale çdo ditë e më shumë po bëhet pjesë e jetës tonë. dhe pikërisht është programi ChatGPT, ai i cili është bërë pjesë...

Tentuan të nxirrnin mbi 20 mijë euro nga Shqipëria, procedohen 2 persona në Kakavijë

Dy persona në Kakavijë janë proceduar penalisht pasi tentuan të kalonin 20.520 euro dhe 100 dollarë të padeklaruara jashtë Shqipërisë. Personat janë Dh. H., 47...

Kritika e Spahiut: Pse u shkel ligji, polici hero nuk u varros me flamurin e Kosovës

Studiuesi Nexhmedin Spahiu ka kritikuar qeverinë e Kosovës për ceremoninë e varrimit të heroit Afrim Bunjaku, i cili humbi jetën gjatë përplasjes së armatosur...

TË FUNDIT

Detyra shtëpie me ChatGPT, mësuesit: Po shkatërrohet mendimi kreativ i fëmijëve

Inteligjenca Artificiale çdo ditë e më shumë po bëhet pjesë e jetës tonë. dhe pikërisht është programi ChatGPT, ai i cili është bërë pjesë...

Tentuan të nxirrnin mbi 20 mijë euro nga Shqipëria, procedohen 2 persona në Kakavijë

Dy persona në Kakavijë janë proceduar penalisht pasi tentuan të kalonin 20.520 euro dhe 100 dollarë të padeklaruara jashtë Shqipërisë. Personat janë Dh. H., 47...

Kritika e Spahiut: Pse u shkel ligji, polici hero nuk u varros me flamurin e Kosovës

Studiuesi Nexhmedin Spahiu ka kritikuar qeverinë e Kosovës për ceremoninë e varrimit të heroit Afrim Bunjaku, i cili humbi jetën gjatë përplasjes së armatosur...

Elbasan/ Të rinjtë preferojnë shkollat profesionale, orientohen nga tregu i punës

Teksa tregu i punës në Shqipëri vuan mungesën e specialistëve dhe profesionistëve në disa fusha, kërkesa për arsimin profesional është rritur ndjeshëm. Në Elbasan,...

Sveçla publikon pamjet e supervilës së Radoiçiç: Pablo Escobar, jo luftëtar lirie

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla ka publikuar pamje nga brenda vilës superluksoze të Milan Rodoiçiç, që u kontrollua nga policia e Kosovës...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×