Si u arrestua senatori francez, dyshohet se drogoi kolegen për ta përdhunuar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Joël Guerriau, një senator francez, është arrestuar dhe është marrë në pyetje. Anëtari i partisë së Horizons dyshohet se ka droguar një deputete me qëllim “përdhunimin ose sulmin seksual” ndaj saj.

Këtë informacion e ka bërë të ditur Prokuroria Publike. Deputetja është ndjerë i keq pasi ka pirë një gotë verë në shtëpinë e Guerriau dhe testet mjekësore kanë zbuluar substancën ektazi, e cila është gjetur edhe gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit. Gruaja, një deputete e Asamblesë Kombëtare, identiteti i së cilës nuk dihet, ka denoncuar në polici.

Për hetimin nuk ka nevojë të bëhet një kërkesë për heqjen e imunitetit parlamentar të senatorit 66-vjeçar.

- Advertisement -

Me profesion bankier, Joël Guerriau është zgjedhur anëtar i Senatit francez në vitin 2011 dhe është Sekretar i Senatit dhe Zëvendës Kryetar i Komisionit të Punëve të Jashtme.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Thirrja e shqiptarit nga Londra: Duam tekste të mësojmë shqipen

Astrit Sula, drejtori i projektit “Gjurmë iliriane” në Angli tha në një intervistë për Euronews Albania se vullnetarisht ata po mësojnë gjuhën shqipe të...

Feja në vendin e punës, gjykata e BE-së: E drejtë e kujtdo të ndalojë veshjet fetare

Çdo administratë publike në Bashkimin Evropian mund të ndalojë punonjësit të veshin simbole fetare në vendin e punës. Vendimi erdhi nga Gjykata e Drejtësisë e...

Hamasi liron edhe 12 pengje të tjera, thotë Izraeli

Edhe 12 pengje të tjera të mbajtura në Rripin e Gazës, 10 izraelite dhe dy tajlandezë, janë liruar nga Hamasi - grupi radikal palestinez...

TË FUNDIT

Thirrja e shqiptarit nga Londra: Duam tekste të mësojmë shqipen

Astrit Sula, drejtori i projektit “Gjurmë iliriane” në Angli tha në një intervistë për Euronews Albania se vullnetarisht ata po mësojnë gjuhën shqipe të...

Feja në vendin e punës, gjykata e BE-së: E drejtë e kujtdo të ndalojë veshjet fetare

Çdo administratë publike në Bashkimin Evropian mund të ndalojë punonjësit të veshin simbole fetare në vendin e punës. Vendimi erdhi nga Gjykata e Drejtësisë e...

Hamasi liron edhe 12 pengje të tjera, thotë Izraeli

Edhe 12 pengje të tjera të mbajtura në Rripin e Gazës, 10 izraelite dhe dy tajlandezë, janë liruar nga Hamasi - grupi radikal palestinez...

Stoltenberg: Ja ku dallojnë lufta në Ukrainë dhe ajo në Gazë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të martën se ligji ndërkombëtar duhet të vlejë për çdo konflikt, por shtoi se lufta në...

Vodhën rreth 1 kg flori, detaje të reja nga grabitja në argjendarinë në Kamëz

Detaje të reja kanë dalë nga grabitja e argjendarisë në Kamëz. Një nga autorët sipas dëshmisë së pronares ka pasur dialekt jugor, ndërsa kanë...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×