English

Skandali i grabitjes, Bledian Koka: Po për Egjëll Agaçin kur do flasim?

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Bledian Koka u shpreh në “Now me Erla Mëhillin” se duhet folur edhe për sekretarin e përgjithshëm të Kryeministrisë, Engjëll Agaçin kur vjen puna te abuzimet me paratë e shtetit.

- Advertisement -

“Nuk është ndonjë çudi që edhe rasti i Gjokutajt të jetë në këtë seri zhvillimesh sepse në informacionet që kam unë zoti Gjokutaj edhe pse e dinte që ishte nën hetim nuk është marrë kurrë të pyetet për çështjen,” – tha gazetari.

Koka shtoi se kur jemi kaq të ndjeshëm për firmën e një sekretari të përgjithshëm në një akt të paligjshëm, atëherë duhet folur më shumë për Engjëll Agaçin.

Sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Financave, Arlind Gjokutaj është arrestuar me akuzën e shpërdorimit të detyrës.

Bashkë me Gjokutajn, në pranga kanë rënë edhe përmbaruesi Alban Ruli dhe drejtori juridik i Ministrisë së Financave, Fatmir Hoxhaj.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?