Skënderbeu vijon dominimin, korçaret kalojnë dhe ‘pengesën’ Korabi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

3 ndeshje, 3 fitore me 9 sete në favor dhe vetëm 1 të humbur, Skënderbeu i Korçës është sërish një pretendent për titullin kampion në volejbollin e femrave. Korçaret morën një tjetër fitore bindëse ndaj Korabit në shtëpi me rezultatin 3-0.

Ndeshja nuk u vendos aspak në diskutim nga të besuarat e teknikut Orlando Koja, duke e cilësuar si një fitore të lehtë.

“Ndeshja ishte një mundësi që të vazhdojmë të jemi të përqendruar të bëjmë detyrat teknike dhe në ca momente humbëm fokusin por në përgjithësi vajzat u sollën mirë në ndeshje”- tha ai.

- Advertisement -

Skënderbeu synon të krijojë një grup të kompletuar jo vetëm për lojtaret titullare, por dhe ato nga stoli, ku të mos ketë diferenca.

“Kampionati është i vështirë por ne duam lojtare të gatshme, që në çdo moment të futen në fushë dhe të bëjnë diferencën” –theksoi ai.

Në javën e tretë regjistruan fitore dhe Tirana e Partizani, konkretisht ndaj Vllaznisë e Teutës.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Balena-spiune shfaqet sërish në brigjet e Suedisë, shërbimet sekrete në alarm

Një balenë-spiune ruse është lokalizuar në ditët e fundit në brigjet e Suedisë nga një organizatë që punon pikërisht për ta gjurmuar atë. E njohur...

As Shqipëria, as Maqedonia e Veriut! Ja cili shtet i afrohet BE

Mali i Zi është shteti më i avancuar kandidat në procesin e zgjerimit të Bashkimit Evropian dhe është i pari në radhë për t’u...

Presidentja Osmani merr pjesë në samitin e liderëve të Komunitetit Politik Evropian

Me ftesë të organizatorëve të Komunitetit Politik Evropian, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Kishinau të Republikës së Moldavisë...

TË FUNDIT

Balena-spiune shfaqet sërish në brigjet e Suedisë, shërbimet sekrete në alarm

Një balenë-spiune ruse është lokalizuar në ditët e fundit në brigjet e Suedisë nga një organizatë që punon pikërisht për ta gjurmuar atë. E njohur...

As Shqipëria, as Maqedonia e Veriut! Ja cili shtet i afrohet BE

Mali i Zi është shteti më i avancuar kandidat në procesin e zgjerimit të Bashkimit Evropian dhe është i pari në radhë për t’u...

Presidentja Osmani merr pjesë në samitin e liderëve të Komunitetit Politik Evropian

Me ftesë të organizatorëve të Komunitetit Politik Evropian, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Kishinau të Republikës së Moldavisë...

“Do zgjidhim problemet me BE-në” – Fjalimi i parë i Erdogan pas rizgjedhjes

Presidenti turk u prit me ovacione në daljen e parë publike në Ankara, pas rizgjedhjes historike. Duke iu drejtuar Unionit të Dhomave të Tregtisë dhe...

Rama: Duhet të ndryshojë diçka mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor

Kryeministri Edi Rama komentoi në fjalën e tij në panelin e diskutimit mbi Ballkanin, “Open Roads: Balkans Back in Business” fondet që jepen nga...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×