English

Sulm me armë zjarri në Jeruzalem, plagosen 7 persona

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një sulm me armë zjarri ka ndodhur në Jeruzalem, Izrael, gjatë ditës së sotme.

- Advertisement -

Sipas burimeve për mediat e huaja, bëhet me dije se një zëdhënës i Policisë ka raportuar për 7 persona të plagosur.

Mësohet se sulmi ndodhi në një pikë kontrolli tuneli që çon në Bregun Perëndimor dhe një i dyshuar ishte “neutralizuar”.

Në përditësimin e fundit të policisë, zëdhënësi tha se “tre terroristë u neutralizuan” nga forcat e sigurisë të vendosura në vendkalim.

“Kjo ndodhi pasi ata arritën me një automjet të dyshimtë dhe hapën zjarr në drejtim të forcave tona”, shtuan ata.

“Si rezultat i sulmit terrorist, shtatë persona pësuan lëndime të shkallëve të ndryshme dhe aktualisht janë duke u evakuuar për trajtim mjekësor”, vijonte më tej Policia.

Policia Kufitare dhe anëtarët e Forcave të Mbrojtjes të Izraelit janë ende në vendin e sulmit dhe njësitë e asgjësimit të bombave të rrethit të Jerusalemit “po veprojnë në zonë”, tha zëdhënësi.

Nuk kishte asnjë koment të menjëhershëm nga zyrtarët palestinezë lidhur me ngjarjen.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?