alarmit

Raportohet për shpërthime, lëshohen sirenat e alarmit në Veri të Kosovës

Dy shpërthime u dëgjuan pasditen e së martës në Zubin Potok, ndërsa tri të tjera në Mitrovicë të Veriut - që...

Koreja e Veriut lëshon raketa balistike, ndizen sirenat në Japoni

Koreja e Veriut lëshoi ​​disa raketa balistike, duke përfshirë një raketë që ndezi sirenat paralajmëruese në pjesë të Japonisë qendrore dhe...