Raportohet për shpërthime, lëshohen sirenat e alarmit në Veri të Kosovës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy shpërthime u dëgjuan pasditen e së martës në Zubin Potok, ndërsa tri të tjera në Mitrovicë të Veriut – që të dyja komuna të banuara me shumicë serbe në pjesën veriore të Kosovës.

Sipas raportimeve të disa mediave serbe, shpërthimet në Zubin Potok ndodhën në kohën kur anëtarë të Komisionit Komunal Zgjedhor, nën përcjelljen e pjesëtarëve të Policisë së Kosovës, hynë në hapësirat e objektit komunal.

Burime të REL-it thanë se në Mitrovicën e Veriut u dëgjuan sirena alarmuese para orës 15:00.

- Advertisement -

Paraprakisht, sipas tyre, anëtarë të Komisionit Komunal Zgjedhor, në prani të Policisë së Kosovës, tentuan të hyjnë në selinë e Komisionit Zgjedhor në këtë komunë.

Nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve konfirmuan për REL-in se zyrtarët komunalë të zgjedhjeve shkuan të martën në zyrat e tyre në Mitrovicë të Veriut dhe në Zubin Potok, “me qëllim të ushtrimit të detyrave zyrtare”, por se një gjë e tillë “nuk ka qenë e mundur”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Politologu serb: Dorëheqja e Vuçiç lojë politike, çfarë po përpiqet të bëjë

Politologu serb Boris Varga është shprehur se lajmi për dorëheqjen e presidentit serb Aleksandër Vuçiç, ishte një lojë politike e vet atij. I ftuar  në...

Varga: Diçka po luhet me Kosovën, është e përshtatshme për Perëndimin

Politologu serb Boris Varga, teksa ka folur për situatën e tensionuar në Kosovë, ka  thënë se diçka po luhet me këtë të fundit që...

Spahiu: Albin Kurti shkatërroi 30 vite miqësi të ndërtuara SHBA-Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se kryeministri i Kosovës Albin Kurti shkatërroi 30 vite miqësi të ndërtuara mes SHBA-së...

TË FUNDIT

Politologu serb: Dorëheqja e Vuçiç lojë politike, çfarë po përpiqet të bëjë

Politologu serb Boris Varga është shprehur se lajmi për dorëheqjen e presidentit serb Aleksandër Vuçiç, ishte një lojë politike e vet atij. I ftuar  në...

Varga: Diçka po luhet me Kosovën, është e përshtatshme për Perëndimin

Politologu serb Boris Varga, teksa ka folur për situatën e tensionuar në Kosovë, ka  thënë se diçka po luhet me këtë të fundit që...

Spahiu: Albin Kurti shkatërroi 30 vite miqësi të ndërtuara SHBA-Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se kryeministri i Kosovës Albin Kurti shkatërroi 30 vite miqësi të ndërtuara mes SHBA-së...

Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo. Tani është koha për paqe

Kryeministri Edi Rama dha një intervistë për BBC ku foli për tensionet në Veri. Ai doli krah BE-së dhe SHBA-së duke kundërshtuar kështu qasjen e...

Shpërthimi i zjarrit në ndërtesën në Itali, shkon në 17 numri i të plagosurve

Ka shkuar në 17 numri i të plagosurve në Itali si pasojë e shpërthimit të zjarrit  në një ndërtesë. Si pasojë e zjarrit dy persona...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×