Lajçak zbardh takimin me Kurtin: Diskutime për veriun e Kosovës dhe energjinë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak shprehet se në takimin e sotëm me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti diskutuan për marrëdhëniet me Serbinë, për situatën në veri të Kosovës dhe për energjinë.

“Normalizimi i marrëdhënieve me Serbinë dhe planifikimi ynë për hapat e ardhshëm ranë në sy në takimin tim me kryeministrin Albin Kurti mëngjesin e sotëm në Prishtinë. Ne e shfrytëzuam takimin tonë edhe për të diskutuar situatën në veri të Kosovës dhe energjinë”, shprehet Lajçak në një postim në Twitter.

Vizita e Lajçakut në Kosovë u zhvilua një ditë pasi zyrtari i lartë i BE-së qëndroi në Beograd, ku u takua me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

- Advertisement -

Lajçak tha se me Vuçiçin diskutoi për normalizimin e raporteve midis Kosovës dhe Serbisë, por edhe për tema të tjera, përfshirë edhe kthimin e serbëve në institucionet në veri.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Celibashi: Informimi për votimin për Këshillin bashkiak nuk është detyrë e KQZ

"Informimi për votimin për Këshillin Bashkiak nuk është detyrë e KQZ. Partitë politike luajnë rol kryesorë në informimin e publikut kur bëhet fjalë për...

Gerta Meta: Në zonat rurale votojnë burrat për gratë

Gerta Meta nga Shoqata për Kulturë Demokratike tha për “Barometri” në Euronews Albania se në zonat rurale burrat votojnë dhe për gratë. Sipas saj, grave...

Alarmante! Mjeku: 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani

Mjeku Erjon Dasho tha në një intervistë për Euronews Albania se 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani. “Ka një largim masiv të mjekëve dhe...

TË FUNDIT

Celibashi: Informimi për votimin për Këshillin bashkiak nuk është detyrë e KQZ

"Informimi për votimin për Këshillin Bashkiak nuk është detyrë e KQZ. Partitë politike luajnë rol kryesorë në informimin e publikut kur bëhet fjalë për...

Gerta Meta: Në zonat rurale votojnë burrat për gratë

Gerta Meta nga Shoqata për Kulturë Demokratike tha për “Barometri” në Euronews Albania se në zonat rurale burrat votojnë dhe për gratë. Sipas saj, grave...

Alarmante! Mjeku: 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani

Mjeku Erjon Dasho tha në një intervistë për Euronews Albania se 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani. “Ka një largim masiv të mjekëve dhe...

E dinë shqiptarët si votojnë? Celibashi: Pse sondazhet e Barometrit i shërbejnë KQZ

Kryekpmisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se sondazhet e "Barometrit" në Euronews Albania, lidhur me faktin se a dinë shqiptarët si do votojnë...

Akovati sqaron emigrantët e ligjshëm! Ja çfarë duhet të bëjnë

Avokati Naim Hasani sqaroi në një intervistë për Euronews Albania se çdo person që ka leje qëndrimi në Britani në mënyrë të ligjshme nuk...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×