analena

Gjermania shpall non-grata 40 diplomatë rusë

Qeveria gjermane ka vendosur të shpallë person “non-grata” 40 diplomatë rusë. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Jashtme, Analena Berbok,...

Kurti thotë se po punohet për mbajtjen e zgjedhjeve të Serbisë në Kosovë

Kosova po punon për një zgjidhje për serbet e Kosovës që duan të votojnë në zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale të 3...