antaresim

Kosova nis procedurat e aplikimit për anëtarësim në BE

Komisioni Ekzekutiv për Anëtarësimin e Kosovës në BE e ka miratuar qëndrimin zyrtar të vendit për aplikim në Bashkimin Evropian para...

Besueshmëria e BE-së, Ukraina dhe Ballkani presin sinjale të qarta nga Evropa

Në Ohër të Maqedonisë së Veriut u mbajt Forumi i Prespës me pjesëmarrjen e krerëve të shteteve, qeverive dhe diplomatëve nga...

Negociatat Shqipëri – BE, Lajçak: Problemi qëndron brenda unionit

I dërguari i Posaçëm i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak në një intervistë ekskluzive për Euronews Albania...

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i...

Osmani kërkon mbështetjen e Lituanisë për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani gjatë vizitës në Lituani është pritur nga kryeministrja e këtij vendi Ingrida Shimonyte, me të cilën...