elon

Parashikimet e Elon Musk për vitin 2022, jo për zemërdobëtit!

Nga kriptovalutat, tek transhumanizmi e humanoidët, Elon Musk ka bërë parashikimet e tij për atë ç’ka gjendet në horizont në vitin...

Vajza e Elon Musk ndryshon gjininë dhe i del kundra të atit

Një nga fëmijët e miliarderit Elon Musk ka ndërmarrë një hap të rëndësishëm duke dalë publikisht kundër të atit. Vajza e Elon...

Elon Musk në bisedime me qeverinë e ekstremit të djathtë në Brazil

Elon Musk do të vizitojë Brazilin këtë të premte për të diskutuar për “lidhjen dhe mbrojtjen e Amazonës” me qeverinë e...

‘Nëse vdes…’, Elon Musk bën disa postime shqetësuese në Twitter

Elon Musk ka bërë disa postime shqetësuese në profilin e tij në Twitter pak orë me parë. Edhe pse miliarderi njihet për...

Kulti i Elon Musk, ‘ushtria’ e profileve fallso dhe blerja e Twitter

Pas ofertës prej $44 miliardë dollarësh nga Elon Musk, rrjeti social më i përdorur nga politikanët amerikanë dhe jo vetëm –...

Twitter drejt pranimit të ofertës së Elon Maskut

Twitter-i është drejt një marrëveshjeje për t'iu shitur Elon Maskut për 54,20 dollarë për aksion në para kesh, çmimi që Mask...

Cilat janë bindjet politike të Elon Musk?

Miliarderi Elon Musk është përshkruar shpesh si një ‘kapitalist ekstrem’ por cilat janë pikëpamjet politike të njeriut më të pasur në...

Elon Mask nuk do të jetë pjesë e bordit të Twitter-it

Elon Mask nuk do t’i bashkohet bordit të drejtorëve të Twitter-it, njoftoi CEO i kësaj kompanie, Parag Agraual. Njoftimi ishte i papritur...

Ndryshime në Twitter Blue pasi Elon Mask u bë aksioneri kryesor

Pasi u bë aksioneri kryesor i kompanisë, Elon Mask ka shtyrë abonimet premium në Twitter Blue. Ai ka sugjeruar uljen e çmimit...

Musk i vjen në ndihmë Ukrainës, por e ekspozon atë ndaj një rreziku fatal

Kompania e Elon Musk ‘Starlink’ do të ofrojë ndihmën e saj për Ukrainën e prekur nga lufta me Rusinë. Një nga problemet...