Giorgia Meloni

Italia cakton ndihmë prej mbi 2 miliardë eurosh për zonat e prekura nga përmbytjet

Italia ka miratuar paketën për ndihmë emergjente në vlerë prej mbi 2 miliardë eurosh, për të ndihmuar zonat e prekura nga...

Zelensky në Romë, takohet me kryeministren Meloni

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky u takua të shtunën me kryeministren italiane Giorgia Meloni në udhëtimin e tij të parë në Itali...

Xheni Karaj për vendimin e Melonit: Traumë psikologjike dhe morale për çiftet LGBTQ

Xheni Karaj e ka komentuar vendimin  e qeverisë italiane dhe kryeministres Giorgia Meloni për të mos i lejuar çifteve LGBTQ të...

Përmbytja e anijes në Itali, shkon në 100 numri i viktimave

Më shumë se 100 njerëz, përfshirë fëmijë, kanë vdekur pasi anija e tyre u mbyt në jug të Italisë. Anija, që mendohet...

Masakra në Itali, mes viktimave shoqja e kryeministres Meloni

Tre gra, përfshirë një shoqe të kryeministres së Italisë, Giorgia Meloni, mbetën të vrara kur një person qëlloi me armë zjarri...

Giorgia Meloni: Kemi përgjegjësi të madhe kundrejt vendeve të Ballkanit Perëndimor

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, mbërriti sot në Tiranë për Samitin e BE me vendet e Ballkanit Perëndimor. Ajo u prit nga...

Basha uron kryeministren e re të Italisë Giorgia Meloni

Ish-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka uruar suksese kryeministres së re të Italisë Giorgia Meloni, për detyrën e saj. Basha...

‘Shqipëria i detyrohet shumë Italisë’, Rama uron Giorgia Meloni

Kryeministri Edi Rama ka uruar Giorgia Meloni për postin e kryeministres së Italisë. Në një postim në Twitter, kreu i qeverisë shqiptare...

Giorgia Meloni bëhet kryeministre, krijohet qeveria e re në Itali

Nuk ka kthim pas. Giorgia Meloni ka marrë nga presidenti Sergio Mattarella detyrën për të formuar qeverinë e re dhe pritet...

‘Gati të udhëheqim Italinë’, Giorgia Meloni emërohet sot kryeministre

Giorgia Meloni këtë pasdite paraqitet në Pallatin Presidencial ku pritet të emërohet  kryeministre e re e Italisë, duke u bërë gruaja...

Paqe brenda koalicionit, Meloni i ofron Berlusconit 5 ministri

Silvio Berlusconi dhe Giorgia Meloni kanë bërë paqe pas përplasjes lidhur me caktimin e Ignazio La Russa si kreun e ri...

‘Afërsia me PD-në, historike’, Meloni-Berishës: Keni mbështetjen e qeverisë italiane

Kryeministrja e ardhshme e Italisë, Giorgia Meloni i ka dërguar një letër kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha ku e falenderon...

LGBTQ dhe avokatët e të drejtave të grave, të shqetësuar pas fitores së Melonit

Që nga triumfi i koalicionit të djathtë në zgjedhjet e përgjithshme të Italisë, avokatët e grave dhe komuniteti LGBTQ janë të...

Meloni i përgjigjet Zelenskit: Mund të mbështeteni te Italia

Liderja e ekstremit të djathtë, Giorgia Meloni, deklaroi se Ukraina mund të llogarisë mbështetjen e re të qeverisë italiane. “E dini se...

Tritan Shehu: Jozefina Topalli mund të ishte një Giorgia Meloni

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, thotë se ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli mund të ishte një Giorgia Meloni në politikën shqiptare. Në emisionin...

Fitorja e Melonit, Tritan Shehu: Nuk shoh diferencë mes gruas dhe burrit në politikë

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, thotë se votat për Giorgia Melonin treguan se Italia është gati të ketë një kryeministre...