osmani

​Sulmi në një shkollë në Teksas, Osmani: Mendimet tona me familjet e viktimave

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka thënë se Kosova ndjen dhimbjen me popullin amerikan për jetët e humbura në sulmin e...

Haxhiu: Osmani ka shkelur Kushtetutën me ndërhyrjen estetike për t’u dobësuar

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka shkelur rëndë Kushtetutën e vendit duke bërë një ndërhyrje estetike për të humbur peshë. Kështu...

Parashikimi i motit për javën, vranësira dhe temperatura të larta

Kjo javë nis me vranësira por me temperatura të larta. Edhe fundjava parashikohet të jetë e njëjtë, me vranësira dhe me reshje...

Osmani takon zv.sekretaren amerikane

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në kuadër të vizitës në Kosta Rikë, ka takuar Nënsekretaren amerikane të Shtetit për Siguri Civile,...

Osmani dhe Kurti takojnë Sekretarin amerikan të Shtetit në Uashington

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti kanë takuar Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken në Uashington. Osmani dhe Kurti...

Këshilltarët e Biden takohen me Kurtin dhe Osmanin

Një delegacion i Shtëpisë së Bardhë po qëndron sot në Kosovë. Zyrtarët amerikanë që u pritën nga presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri...

Kancelari austriak sot viziton Kosovën

Kancelari i Austrisë, Karl Nehammer, do të vizitojë sot Kosovën. Nehammer pritet të takohet me udhëheqësit e Kosovës. Vizita e Kancelarit austriak në...

Osmani: Anëtarësimi i Kosovës në NATO, parakusht për paqe në rajon

Anëtarësimi në NATO mbetet objektiv strategjik i Kosovës, ndaj tani është më i domosdoshëm se kurrë dhe është parakusht për paqe...

Osmani e Kurti kërkojnë nga kryeministri grek ndihmë për liberalizimin e vizave

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti kanë kërkuar përkrahje nga Greqia në procesin e liberalizimit të vizave. Në takimin...

Blinken: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës në 14-vjetorin e shtetësisë. Në deklaratën e publikuar nga...

Osmani dhe Kurti me mesazhe shpresëdhënëse për 14 vjetorin e pavarësisë

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur një seancë për të shënuar 14-vjetorin e pavarësisë së vendit. Presidentja Vjosa Osmani tha se popullit të...

Kosova feston 14 vjet shtet

Sot Kosova feston 14-vjetorin e Pavarësisë. Në praninë e krerëve më të lartë shtetërorë; presidentes Vjosa Osmani, kryeministrit Albin Kurti dhe...

Shi dhe dëborë, parashikimi i motit për javën

Këtë të hënë, në zonat e ulëta do të ketë reshje shiu, ndërsa në zonat malore reshje dëbore. Meteorologu Hakil Osmani parashikoi...

Escobar-Lajçak takohen me Presidenten Osmani

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështjet e Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak dhe përfaqësuesi Special i SHBA për...

Temperatura deri në -8 gradë, parashikimi i motit për javën

Në 15 ditët e para të shkurtit, nuk do të kemi temperatura ekstremist të ulëta. Por, meteorologu Hakil Osmani parashikon se...