përmbytje

Dhjetëra të zhdukur nga përmbytjet në Itali, 200 familje të evakuuara

Dhjetëra persona, mes tyre edhe 3 fëmijë rezultojnë të zhdukur në ishullin italian Ischia, pasi vendi u përfshi nga reshjet e...

Reduktohet me 500 hektarë sipërfaqja e përmbytur në Shkodër

Situata me përmbytjet është drejt përmirësimit në qarkun e Shkodrës. Sipas një njoftimi të kësaj bashkie, aktualisht sipërfaqja e përmbytur është...

Përmbytjet dëmtojnë urat

Vërshimi i lumit Kir dhe Drin në Shkodër këtë vit vuri këmbanën e alarmit për gjendjen në të cilën ndodhen urat,...

Reduktohet sipërfaqja e përmbytur në Shkodër

Situata me përmbytjet është drejt përmirësimit në qarkun e Shkodrës. Sipas një njoftimi të kësaj bashkie, aktualisht sipërfaqja e përmbytur është...

10 mln dollarë për emergjencat, si ndahen fondet për përmbytjet dhe zjarret

Pas zjarreve në verë, tashmë Shqipëria po përballet me fatkeqësinë e përmbytjeve. Për të përballuar këto fenomene, shteti ka vënë në...

“Mashtron opinionin”, Prençi përplaset me zv. ministrin e Bujqësisë: Ti nuk lexon

Shemsi Prençi, ish-drejtor i Emergjencave Civile u përplas në “Now me Erla Mëhillin” me zv. ministrin e Bujqësisë, Arian Jaupllari sa...

Shemsi Prençi: Ja dështimi i qeverisë që solli përmbytjen

Për herë të parë në historinë 60-vjeçare të kaskadës së Drinit ndodh përmbytje në Shkodër kur niveli i Fierzës është 270.31...

“S’keni qenë në terren”, Prençi kundër Jaupllarit: Zotrote gjithë hidrovoret pa punë

Shemsi Prençi, ish-drejtor i Emergjencave Civile u përplas në “Now me Erla Mëhillin” me zv. ministrin e Bujqësisë, Arian Jaupllari sa...

Qeveria – opozitës: Pse s’mund të shpallim gjendjen e fatkeqësisë natyrore

Arian Jaupllari, zv. ministër i Bujqësisë tha në “Now me Erla Mëhillin se situata e përmbytjeve është drejt përmirësimit dhe nuk...

Përmbytjet në Shkodër, Rama bën krahasimin me vitin 2010: Faktet flasin qartë

Kryeministri Edi Rama ka kritikuar mediat në lidhje me raportimin për përmbytjet në qarkun e Shkodrës. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...

FOTO | Xhamia e Plumbit nën ‘pushtetin’ e ujit, dëmi në rreth 2 milionë euro

Moti i keq ka përfshirë Shqipërinë në ditët e fundit dhe Shkodra mbetet një nga qarqet problematike. Përmbytjes, nuk i ka 'shpëtuar'...

Mbi 1600 hektarë tokë e përmbytur në Shkodër, 26 familje janë evakuuar

Rreth 1685 hektarë tokë është përmbytur në Shkodër si pasojë e reshjeve të rrëmbyeshme që kanë përfshirë kryesisht të gjithë vendin...

VIDEO | Pamje me dron nga sipërfaqja e përmbytur në Shkodër

Sipërfaqe të përmbytura dhe ujë që rrethon banesat. Është kjo pamja që të ofron zona fushore e nën Shkodrës, pas shirave...

Bilanci i përmbytjeve në qarkun e Durrësit  

Në qytetin e Durrësit situata i është rikthyer normalitetit. Korrespondentja e Euronews Albania atje, Klodia Gjuzi raportoi se në mbrëmjen e të...

Deri në 1 metër uji në oborr, banori i Kuçit: Po ruaj bagëtinë, 35 pula më ngordhën

Gazetarja e Euronews Albania, Ortensa Budlla raportoi nga fshati Kuç në Shkodër ku gjithë territori është nën pushtetin e ujit. Ajo shkoi...

‘Nuk komentoj deklarata politike’, Spiropali në Obot: Do u gjendemi pranë banorëve

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ndodhet në Obot të Shkodrës, ku tha se qeveria do t'u gjendet...