Shkodër

Zgjedhjet në Shkodër përmes ilustrimeve

Shkodra është një nga 6 bashkitë në vend në të cilën po  zhvillohen zgjedhjet e pjesshme vendore. Në të gjithë vendin bashkia...

Në Vorë firmoset një deklaratë në ndihmë të personave që nuk dinë të votojnë

Në Vorë nëse një person nuk di të votojë, një familjar mund ta ndihmojë pas nënshkrimit të një deklarate. Rezultati i procesit...

Rama, Basha dhe Berisha e mbyllin fushatën në Shkodër

Në orën 12:00 të mbrëmjes së sotme mbyllet zyrtarisht fushata për zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit. Të gjithë kandidatët e Partisë...

Kë preferojnë shkodranët në krye të PD-së

Më shumë shkodranë do e votonin Partinë Demokratike nëse kryetar i saj do të ishte Sali Berisha (34,9%) sesa po të...

Vritet me armë 47-vjeçari në Shkodër

Një 47-vjeçar është vrarë në fshatin Grudë e Re në Shkodër. Viktima është vrarë me armë zjarri kallashnikov nga një person i...

Qeveria turke 6 mln euro për të shpëtuar Xhaminë e Plumbit nga përmbytjet

Qeveria turke ka dhënë një fond prej 6 milionë eurosh për rikonstruksionin e Xhamisë së Plumbit në qytetin e Shkodrës. Monument kulture...

Rezultatet e mundshme të zgjedhjeve në Bashkinë Shkodër

Ndarja e votës së demokratëve në Shkodër do të vendosë rezultatin e zgjedhjeve në këtë bashki. Faktor që pritet të ndikojë rezultatin...

PS prezanton ish-prefekten për bashkinë Shkodër

Majlinda Angoni është prezantuar zyrtarisht para qytetarëve shkodranë si kandidatja e Partisë Socialiste për kryetare bashkie. Në mbështetje nga Tirana kishin udhëtuar...

Një viktimë nga zjarri në Shkodër

Një 79-vjeçar ka vdekur nga zjarri në një shtëpi në Shkodër të enjten. Brenda banesës ishin një çift të moshuarish. Njëri nga...

Degët e PD propozojnë kandidatët për kryebashkiak në Shkodër, Lushnjë, Vorë

Degët e Partisë Demokratike në Shkodër dhe Lushnjë i kanë propozuar Kryesisë dhe Këshillit Kombëtar të PD emrat për kandidatë në...

Bilali: Maksimizimi i votës socialiste, synimi për të fituar qarkun Shkodër

Në Shkodër, Partia Socialiste synon maksimizim e votës socialiste për të fituar qarkun. Kështu u shpreh në emisionin Now, kryesuesja politike e...

Shkodra, beteja e demokratëve të përçarë

Shkodra është beteja e fortë e politikës në zgjedhjet e 6 marsit. Në këtë bashki janë zyrtarizuar 2 kandidatë, Majlinda Angoni në...

PD rrezikon të humbë edhe Shkodrën, thotë analisti

Analisti Agim Baçi tha se me zgjedhjen e kandidatëve për zgjedhjet e pjesshme Berisha konfirmoi largimin nga PD dhe bashkimin me...

Bardh Spahia: Sigla teknikalitet, demokratët i njohin përfaqësuesit e vërtetë

Bardh Spahia u votua dje nga demokratët në primaret në Shkodër për të kandiduar për “PD-në e Berishës” në zgjedhjet e...

Bardh Spahia fitues i primareve në Shkodër

Bardh Spahia do të jetë kandidat i Komisionit të Rithemelimit për Shkodrën në zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit. Ai u...

Shtyhet deri në 18:00 procesi i votimit në Shkodër

Shtyhet deri në orën 18:00 procesi i votimit për zgjedhjen e kandidatit të Komisionit të Rithemelimit në Shkodër.   Gazetari Teodor Gjerga...