trump

Trump për blerjen e Musk: Twitter më në fund është në duart e arsyes

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha sot se i vjen mirë që Twitter është në “duart e arsyes”, pasi miliarderi amerikan...

Trump padit CNN për shpifje, kërkon 475 milionë dollarë dëmshpërblim

Ish-presidenti i SHBA-së Donald Trump ngriti të hënën një padi për shpifje kundër CNN, duke kërkuar 475 milionë dollarë dëmshpërblim. Ai pretendon...

Miratohet hetimi i mëtejshëm i dokumenteve të sekuestruara nga Trump

Departamenti Amerikan i Drejtësisë mund të vazhdojë shqyrtimin e dokumenteve konfidenciale të sekuestruara nga FBI në pronën e ish-presidentit amerikan Donald...

Paditet Donald Trump, ish-presidenti dhe fëmijët akuzohen për mashtrime financiare

Donald Trump dhe tre nga fëmijët e tij janë paditur të martën nga prokuroria e Nju Jorkut për mashtrim financiar përmes...

Trump kritikon Biden për vendin ku ishte ulur në funeralin e mbretëreshës

Ish-presidenti amerikan Donald Trump kritikoi Joe Biden pasi ai u ul në rreshtin e 14-të në funeralin e Mbretëreshës Elizabeth II,...

Trump drejt inkriminimit, prokurorët refuzojnë marrëveshjen

Prokurorja e përgjithshme e Nju Jorkut, Letitia James i ka hapur rrugë inkriminimit të Donald Trump, lidhur me çështjen që ka...

‘Dosja Trump’, një ekspert i specializuar do të analizojë dokumentet

Gjyqtarja federale Eileen Cannon ra dakord sot të caktojë një ekspert të posaçëm për të shqyrtuar dokumentet e sekuestruara nga FBI-ja...

Trump shtyn rikandidimin, pret zgjedhjet e mesmandatit para se të nisë fushatën

Donald Trump po shqyrton pritjen deri në përfundim të zgjedhjeve të mesmandatit, që mbahen në nëntor, para se të nisë fushatën...

‘Trump fshehu dokumente’, agjentët u ndaluan të kontrollonin një magazinë

Ish-presidenti amerikan Donald Trump mund të ketë fshehur dokumente gjatë  kontrollit të ushtruar nga  FBI-së në pronën e tij gjatë muajit...

Dokumenti që ‘fundos’ Trump, zbulohen të dhënat hetimore mbi ish-presidentin e SHBA

Perdja e sekreteve mbi hetimin ndaj ish-presidentit Donald Trump ra. Dokumenti që çoi në autorizimin e bastisjes së rezidencës së tij...

Bastisja e Trump, gjyqtari urdhëron publikimin e provave që autorizuan kontrollin

Gjyqtari që autorizoi bastisjen e rezidencës së Donald Trump në Florida ka urdhëruar publikimin e një versioni të redaktuar të dokumentit...

Rritet popullariteti i Trump, republikanët e mbështesin më shumë se partinë

Popullariteti i ish-presidentit Donald Trump është në rritje dhe bastisja që FBI i bëri rezidencës së tij “Mar a Lago” në...

Trump padit Departamentin e Drejtësisë, kërkon hetues të pavarur për dosjet

Donald Trump ka reaguar në rrugë ligjore ndaj bastisjes që agjentët e FBI-së i bënë rezidencës së tij Mar a Lago,...

FBI sekuestron dosje sekrete nga prona e Donald Trump

FBI ka sekuestruar dosje të fshehta pas një kontrolli në pronën e ish-presidentit amerikan Donald Trump në Florida këtë javë. Agjentët morën...

Publikohet mandati i kontrollit, Donald Trump nën hetim për spiunazh

Gjykata në SHBA ka vendosur të bëhet publik mandati i kontrollit të banesës së ish-presidentit Donald Trump në Mar A Lago,...

Trump ‘refuzon’ prokuroren, do të merrej në pyetje për bizneset e tij

Me një pamje serioze, por duke bërë gjeste se çdo gjë ishte mirë, në orët e para të mëngjesit  Donald Trump...