vitit

Zelensky shpallet ‘Njeriu i Vitit’ nga ‘Time’

Presidenti ukrainas Zelensky shpallet  ‘Njeriu i Vitit’ nga revista prestigjioze Time. Ai është vlerësuar për rolin udhëheqës që ka  gjatë luftës në...

Gjykimi i Thaçit dhe ish-krerëve të UÇK do nisë para fundit të vitit

Gjykatësi i procedurës paraprake në rastin ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nicolas Guillou tha se synon që të kalojë...

“Reporterja e Vitit”, gazetarja Ilnisa Agolli vlerësohet me çmim nga UGSH

Gazetarja e Euronews Albania Ilnisa Agolli është nderuar me çmimin "Reporterja e Vitit". Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka vlerësuar punën e Agollit...