English

Tajlanda nis bisedimet e drejtpërdrejta me Hamasin për pengjet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zyrtarët tajlandez thonë se kanë biseduar drejtpërdrejt me Hamasin për të siguruar lirimin e shtetasve të tyre që u morën peng nga Hamasi.

- Advertisement -

Kreu i misionit negociues tajlandez, ish-deputeti Areepen Uttarasin, tha se u takua me përfaqësuesit e Hamasit në Teheran më 26 tetor, ku mori garanci se pengjet tajlandeze do të lirohen në “kohën e duhur”.

“U kërkova që t’i lironin sepse janë të pafajshëm,” u tha ai gazetarëve në Bangkok.

Të paktën 19 punëtorë fermash tajlandeze besohet se janë rrëmbyer nga Hamasi nga Izraeli jugor më 7 tetorin e kaluar, me shumë të tjerë ende të zhdukur.

Më shumë se 25,000 Thais që punojnë në ferma dhe pemishte në Izrael. Ata janë shtylla kurrizore e punës së huaj të fermave të Izraelit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?