English

Takimi me Kurtin, Vuçiç: Në Bruksel do t’i përmbahemi vijave të kuqe për Kosovën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç deklaroi se në takimin e së hënës në Bruksel do t’i përmbahet vijave të kuqe për çështjen e Kosovës, për të cilat ka folur në Kuvendin e Serbisë.

- Advertisement -

“Gjithçka thashë në Kuvend dhe e kuptoj shqetësimin tuaj dhe na presin shumë netë të vështira. Serbia do t’i përmbahet asaj që thotë vetë në Asamblenë Kombëtare – pa marrë parasysh çfarë dhe sido që të jetë”, theksoi.

I pyetur nëse Miroslav Lajçak ka dorëzuar një listë të kërkesave të paplotësuara nga viti 2013 si në Beograd ashtu edhe në Prishtinë, Vuçiç tha se nuk ishte asgjë, por ndoshta do të merrte diçka deri të hënën.

“Ata do të thonë se çështja e energjisë nuk ka përfunduar, a do të japin licencë apo do të heqin licencën për të drejtat e shpërndarjes dhe të gjithë e dinë se thelbi është Bashkimi i Komunave Serbe ose faleminderit. nuk ka asnjë filozofi të madhe”, nënvizoi presidenti serb.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×