Talo Çela gjithmonë ka lëvizur lirshëm, thotë gazetari

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari i Euronews Albania Eni Ferhati tha se ka pasur gjithnjë indicie që Talo Çela ka lëvizur pa problem.

“Nuk mendohej në fakt që të lëvizte në një zonë kaq të populluar përballë spitalit më të madh në vend ku supozohet që ekspozimi në mjedise kaq të hapura është një rrezik i shtuar për një të shumëkërkuar që është bërë dhe shumë mediatik,” – u shpreh Ferhati.

Gazetari kujtoi se për Talo Çelën janë realizuar dhjetëra operacione edhe në terrene të vështira si rrethinat e Elbasanit, zona bregdetare, por nuk është arrestuar asnjëherë.

- Advertisement -

Ferhati cilësoi të çuditshëm faktin që media e ka gjetur para policisë dhe vetë Çela ka thënë se bën një jetë normale.

Në muajin gusht të vitit 2021, Njësia Anti-Terror, e cila drejtohej nga Gledis Nano ka mbledhur informacione për të shumëkërkuarin Talo Çela.

Në shkresën që mban firmën e Gledis Nanos, e cila është bërë publike nga hakerat, shkruhet se personi në kërkim Talo Çela prej disa kohësh është parë të lëvizë në Tiranë në muajin korrik dhe gusht të vitit të kaluar.

Në dokument thuhet se Çela lëvizte me një Audi Q8 ngjyrë blu dhe është parë një herë të lëvizë me një grua në makinë.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

TË FUNDIT

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...

SHBA, armatime Izraelit/ Shteti hebre mirëpret veton amerikane në KS

Administrata e presidentit Joe Biden ka përdorur autoritetin e emergjencës për t’i shitur Izraelit 14 mijë raketa tankesh pa aprovimin nga Kongresi. Ndërkohë, kryeministri...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×