English

Taulant Balla emërohet Ministër i Brendshëm, Kuvendi miraton dekretin me 75 vota pro

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Me 84 vota, 3 kundër dhe 3 abstenim, Kuvendi ka miratuar dekretin e Presidentit për shkarkimin e Bledi Çuçit nga detyra e Ministrit të Brendshëm.

Në vend të tij është emëruar Taulant Balla.

Kuvendi miratoi dekretin e Presidentit me 75 vota pro, 16 kundër, 1 abstenim.

- Advertisement -

Balla u emërua në këtë post nga kreu i qeverisë Edi Rama, cili bëri me dije se shkarkimin e Bledi Çuçit.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×