English

Të dhënat në tregun valutor, sa tregtohen sot valutat e huaja në vend

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dollari amerikan është blerë këtë të enjte, më  8 shkurt, me 96.2 lekë dhe është shitur me 97.2 lekë sipas kursit të këmbimit, duke shënuar kështu një rënie të vogël.

- Advertisement -

Sakaq një ritje të lehtë ka pësuar dhe monedha evropiane Euro, ku në tregun valutor blihet me 103.8 lekë dhe shitet me 104.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 121.6 lekë dhe shitet me 122.0 lekë.

Franga Zvicerane vazhdon të qëndroje e palëkundur në tregun valutor, ajo blihet këtë të mërkurë me 110.2 lekë dhe shitet me 111 lekë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?