English

Të paktën 13 të vrarë në sulmin ajror izraelit në qendër të Gazës gjatë natës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të paktën 13 persona janë vrarë në një sulm ajror izraelit gjatë natës në qendër të Gazës, sipas një anëtari të stafit në Spitalin e Martirëve Al Aksa.

- Advertisement -

Sulmi goditi një shtëpi në al-Zawaida në Deir al Balah duke vrarë të 13 personat brenda, përfshirë fëmijë, i tha Dr Khalil Al Dikran, kreu i infermierisë në spital, një gazetari .

Gazetari, i cili ishte në Spitalin e Martirëve Al Aksa të martën në mëngjes, numëroi gjithsej 44 trupa në morg, përfshirë 13 të vrarë gjatë natës

Sipas Al Dikran, viktimat e tjera u vranë në sulmet të hënën pasdite që goditën dy shtëpi dhe një sallë dasmash që po përdoreshin për të strehuar banorët e zhvendosur që ishin larguar nga Gaza veriore.

Ai shtoi se sulmet ajrore të së hënës ndodhën në qendër të Gazës, duke vrarë 31 persona.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?