Një i vrarë nga të shtënat me armë në autostradën Tiranë-Durrës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Iljaz Cali është vrarë gjatë mbrëmjes së të dielës në autostradën Tiranë-Durrës.

37-vjeçari, banues në Rinas të Ri, është qëlluar me armë zjarri teksa ishte duke drejtuar makinën tip ‘Land Rover’, të cilën e kishte marrë me qira.

Burime nga policia konfirmuan për Euronews Albania se mjeti është shitur nga Hekuran Xhixha në një qendër në Rinas ku jepen automjete me qira.

- Advertisement -

Aktualisht po hetohet nëse Cali ka qenë vetëm apo jo, pasi dera e pasagjerit është gjetur hapur dhe ka dyshime se mund të ketë qenë i shoqëruar. Në momentin e atentatit ndriçimi i autostradës ka qenë i fikur, ndërsa zona nuk monitorohet nga kamera sigurie.

Për shkak të ngjarjes, lëvizja e automjeteve është devijuar në rrugën dytësore të autostradës Tiranë-Durrës.

Ndërkohë policia ka ngritur postblloqe në disa rrugë për kapjen e autorëve.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Putin ultimatum ministrit të Mbrojtjes: Ndalni kundërofensivën deri në tetor

Presidenti rus Vladimir Putin dëshiron që kundërofensiva ukrainase të ndalet deri në fillim të tetorit dhe ka udhëzuar ministrin rus të mbrojtjes Sergei Shoigu...

Zveçla: Plani i Vuçiç dështoi, me armët u gjetën dhe hartat e organizimit të sulmit

Ministri i Brendshëm Xhelal Zveçla ka dalë në një deklaratë për mediat ndërsa janë ekspozuar dhe armë e gjetura ditën e djeshme në Veri...

Autoblinda, eksploziv dhe municion luftarak, ekspozohen armët e gjetura në Banjskë

Policia e Kosovës ka ekspozuar për mediat armatimin e gjetur në manastirin e Basnjkës, ku terroristët serbë u fshehën pas sulmit ndaj policisë së...

TË FUNDIT

Putin ultimatum ministrit të Mbrojtjes: Ndalni kundërofensivën deri në tetor

Presidenti rus Vladimir Putin dëshiron që kundërofensiva ukrainase të ndalet deri në fillim të tetorit dhe ka udhëzuar ministrin rus të mbrojtjes Sergei Shoigu...

Zveçla: Plani i Vuçiç dështoi, me armët u gjetën dhe hartat e organizimit të sulmit

Ministri i Brendshëm Xhelal Zveçla ka dalë në një deklaratë për mediat ndërsa janë ekspozuar dhe armë e gjetura ditën e djeshme në Veri...

Autoblinda, eksploziv dhe municion luftarak, ekspozohen armët e gjetura në Banjskë

Policia e Kosovës ka ekspozuar për mediat armatimin e gjetur në manastirin e Basnjkës, ku terroristët serbë u fshehën pas sulmit ndaj policisë së...

Daçiç: Serbët në Kosovë të qëndrojnë të qetë, do bëjmë gjithçka për ruajtjen e paqes

Shefi i diplomacisë Ivica Daçiç tha sot se Serbia duhet të ketë kujdes nga të gjitha provokimet dhe se, serbët në Kosovë duhet të...

FOTO| Përfshihet nga flakët kamioni në autostradën Fier-Vlorë

Një kamion ka marrë flakë këtë të hënë në autostradën Fier-Vlorë. Sipas pamjeve të siguruara nga Euroenës Albania kamioni duket teksa digjet në anë të...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×