English

Thirrja e shefit të OBSH-së: Të lejohet ndihma mjekësore në Gazë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë tha të enjten se ai i ka kërkuar Egjiptit të ndihmojë në transferimin e furnizimeve mjekësore në Gazën fqinje ndërsa kriza humanitare në enklavë thellohet nën bombardimet izraelite.

- Advertisement -

Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së Tedros Adhanom Ghebreyesus tha se presidenti egjiptian Abdel Fattah El-Sisi kishte rënë dakord të ndihmonte në transferimin e furnizimeve mjekësore përmes vendkalimit që lidh Egjiptin me Gazën jugore.

“Jam vërtet i shqetësuar. Zemra ime shkon për të gjithë ata që kanë humbur jetën dhe familjet e tyre nga Izraeli dhe Palestina. Ky është një moment shumë i trishtuar,” u tha ai gazetarëve në Lyon, Francë.
LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?